Hepatitis C

sport

antonio

da li mi neko moze odgovoriti da li je bavljenje sportom kod kronicnog hepatitisa zabranjeno u svakoj mjeri i da li ono mozda utice na ostecenje jetre.

Nikka

Antonio bavljenje sportom nije zabranjeno. Dapace, aerobne aktivnosti su dobrodosle. Ako mozes bicikl, rolanje, ako se lose osjecas barem setnje svaki dan.
Ako si mislio na teretanu i sl., savjetuj se sa svojim doktorom. Puno ovisi o tome u kakvom je stadiju bolest, kakvi su nalazi.