Menopauza

Problemi s hormonima

Đurđica

Poštovani,

molim Vas da mi pomognete. naime moja majka ima 53 godine i od nedavno ima problema sa visokim tlakom, aritmijom srca i konstantnom depresijom. Jesu li "krivci" za to hormoni, spolni, ali i hormoni štitnjače? Kakvu krvnu pretragu bi sve trebalo napraviti da se vidi razina pojedinih (kojih?) hormona?

Unaprijed zahvaljujem,

Đurđica

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić

Poštovana,

S obzirom na dob vaše majke, moguće je da neke od simptoma ima i zbog manjka spolnih hormona, estrogena. Stoga, uz osnovne laboratorijske pretrage, nakon pregleda kardiologa koji će učiniti i elektrokardiogram te odrediti eventualne dodatne laboratorijske pretrage, vaša se majka može obratiti za pomoć Kliniku za ženske bolesti i porode u Zagrebu u Petrovoj ulici br. 13.

S poštovanjem,

Prof. dr. sci. Velimir Šimunić
Kinika za ženske bolesti i porode
Zagreb