Menopauza

rani klimakterij ili poremetnja hormona??

ravna

Opisat ću Vam svoj problem ,a Vas molim za savjet.
Od 2002.g. pa do lipnja ove godine koristila sam neprekidno Triqilar tablete.

Mnogo puta u sredini ciklusa a prilikom odnosa imala sam krvarenje,slabo,jake glavobolje ali mi je moj ginekolog rekao da je to normalno,i da je sluznica maternice tanja pa se prilikom trljanja raskrvari??

Tako je bilo zadnje 3 godine.

Budući sam ovog proljeća posjetila dermatologa zbog teškog disanja(alergija),on mi je savjetovao da napravim kontrolu hormona.....itd ,pa sam u dogovoru s ginekologom prestala piti Triqilar.

Od 22.05.,slijedeću menstruaciju bez uzimanja pilua imala sam 22.07.,pa slijedeću tek 04.09.2007.g.

Bila sam prije 5 dana kod ginekologa,trudna nisam,dao mi je dabroston 3x1 tableta/10 dana.

Zadnjih 2 mjeseca imam veućine,valunge,koji su po opisu slični onima u klimaxu.

No,ima tek 38 godina,da li je moguće da sam u klimakteriju,kakvu mi terapiju preporučate,kontracepcija???

Molim Vas za savjet i što brži odgovor

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana,

U Vas je riječ o krvarenjima koja imaju hormonski a ne mehanički uzrok i koja se mogu pojaviti u žena koje rabe oralne kontraceptive. Preporučam da se javite u Kliniku za ženske bolesti i porode kako bi se napravila primjerena endokrinološka obrada i postavila točna dijagnoza. Sigurno je da je nakon toga moguće naći liječenje koje je najbolje za Vas.