Ne-Hodgkinov limfom

Hodgkingkova bolest

mirelas

Poštovanje.
Sestri (18) je otkrivena Morbis-Hodgkingkova bolest limfoma, ubrzo će početi terapije i izgubiti će kosu. Molim Vas recite mi gdje u Zagrebu ima dućan s perikama od prave kose, vi kao doktor vjerojatno znate gdje da se obratim? Hvala Vam puno.

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Tijekom liječenja Hodgkinove bolesti ili limfoma (latinski Morbus Hodgkin) može doći do opadanja kose. Osobe kojima kosa opadne zbog kemoterapije mogu dobiti vlasulju čiji će trošak djelomično ili u potpunosti snositi HZZO. Hematolog koji je liječi joj treba dati preporuku na temelju koje ju njen liječnik obiteljske medicine treba uputiti na liječničko povjerenstvo.
Osobno ne znam u kojim vlasuljarnama se mogu dobiti kakve vlasulje. Preporučam vam da o tome razgovarate s medicinskim sestrama, članovima liječničkog povjerenstva koje odobrava vlauslje ili drugim bolesnicima i članovima njihovih obitelji.