Ne-Hodgkinov limfom

Hodgkinov limfom - zračenje

keti.klik

Poštovanje! 27.08.10. imala sam zadnje zračenje...nakon toga je sve uredu, ali zadnjih dva dana osjetim na leđnom mjestu zračenja, nekakvo peckanje, odnosno žarenje...jačih bolova nemam. PET mi je 01.12.10. inače zadnja dijagnoza prije zračenja je bila "po CT postignuta kompletna remisija, ali PET još pokazuje znakove primarne bolesti u jednom čvoru" taj čvor je bio najveći (u medijastinumu) i on je zračen. 36GY 18 frakcija. Zanima me dali su ovakve pojave i dva mjeseca nakon zračenja moguće ili bi bilo dobo da se svakako javim svom hematologu.
Hvala

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Poštovana Keti,

Smetnje koje navodite ne zvuče kao da su povezane s limfomom, prema tome ne trebate se ranije javljati na hematološku kontrolu.

Puno pozdrava