Ne-Hodgkinov limfom

limfni cvorovi

malasarita

Postovani,molim vas za pomoc!

Sad cu vam navesti sve sto mi se desavalo sa zdravljem u prethodnih 10 meseci!! Molim Vas da mi pomognete!
U januaru mesecu ove godine pocinje neopisiv svrab po citavom telu,najviose na nogama,bez ikakvih ospi ! Odlazim kod lekara i biohemijski nalazi su sledeci,ALT 36,AST 38,ALP 110! Salju me na usltarzvuk abdomena i konstatuju da imam neke zlezdice na jetri oko 2 cm i doktorka mi je rekla da je sigurno protrcao neki virus kroz organizam! Ja i dalje imam svrabove po telu narednih par meseci,svrab je nestao negde u junu ove godine! Tada kada sam imala svrab i povisene jetrene enzime vadim krv za proveru stitne zlezde i dijagnoza je hipertireoza!!!! TSH snizen 0.005,FT4 povisen 42! nisam lecila hipertireozu jer sam u maju mesecu ostala u drugom stanju i nisam htela da trujem bebu! Na redovnim kontrolama krvne slike zbog trudnoce svaki put su leukociti bili blago poviseni otprilike su isli do 14 nikad preko toga! leukocitarna formula je bila uglavnom sledeca : % lym : 13.6 L % ( 17.0-48), % mon : 2.8 L % ( 4.0 - 10.0) , % GRA : 90.6 H % ( 43.0 - 76.0),uz sve to ,alkalna fostfataza je konstantno povisena,od pojave svraba pre 10 meseci do dan danas kada je sa 110 porasla na 125! U mokraci se nalazi masa bakterija i epitelnih celija sto ukazuje na urinarnu infekciju ali mi ginekolog koji vodi trudnocu stalno govori da to nije nista strasno ,kao i poviseni leukociti,snizeni limfociti i poviseni granulociti,da je to normalno u trudnoci! Pre nedelju dana pocinjem sa terapijom PTU za hipertireozu i nakon samo 2 dana od pocetka terapije,ja primecujem na vratu i ispod levog pazuha svrzice koje su otprilike 1.5 cm,okrugle,ne bole,iznad kljucne kosti pomera se,nije fiksirana,ali ispod pazuha je tvrda i nepomicna! Pocinjem da sitrazujem svoje telo i sa leve i desne strane vrata,kao i ispod brade, 3,4 limfne zlezde koje su tvrde na dodir,velicine otprilike zrna graska! Jedna veca zlezda,koja mi stoji ispod desne vilice,koja je i najveca! Na preponi,sa obe strane takodje limfne zlezde koje su malo uvecane,opipavam ih! Na rukama,ispod laktova i sa prednje strane prema saci,3,4 kvrzice koje takodje ne bole ali su ispupcene i vide se golim okom! i na jednoj i na drugoj ruci!Znaci,ja sam sva u limfnim cvorovima,to me sve jako zabrinjava!Odlazim kod hematologa koji je jako ljubazan prema meni,obzirom da sam trudnica 6. mesec trudnoce,pridaju mi veliku paznju i njegov odokativni izvestaj,nakon uradjenog ponovnog UZ abdomena je sledeci : nakon zapocinjanja terapije sa PTU javile su joj se uvecane lgl na vratu i axilama i u preponama.Nije bilo povisene TT ne preznojava se nocu ali preko dana se preznojava u par navrata! Pre zapocinjanja terapije PTU imala je i svrab po telu,sada vec duze nema svrab,ne gubi u telesnoj tezini u zadnje vreme,ali je zbog hipertireoze koja je dijagnostikovana u martu mesecu 2010. godine izgubila otpr. 10 kg na tezini,znoji se i kaslje!UZ abdomena nije video ni hepato ni splenomegaliju kao ni lgl u trbuhu! U nasoj LE formuli na lox/l leukocita 80% su segmentirani granulociti sa toksicnom granulom,manji broje celija ima osobine virocita 2-3% .Potreban je i pregled infektologa i ORL.
Pregled ORL: Primetila uvecane l.zlezde u axilama i preponama! Uraditi bris grla i nosa,biohemijske analize i CRP! Pregled infektologa! TR, amoksiklav 1000 mg 2x 1 7 dana,febricet po potrebi i olynth sprej 3x2 u nos! kontrola za 7 dana.

Na infektoloskoj klinici radjene su mi sledece analize :
HCV At - negatian
HBs AG - negativan
CMV IgMAt 0.15 - nereaktivan < 0.70
CMV IgG At 500 - nereaktivan < 0.5
EBV IgM -negativan
EBV IgG 6 - nereaktivan < 10
Mycoplasma pneum IgG 10 - nereaktivan < 23
Mycoplasma pneum IgM 24 - nereaktivan < 50
Adenovirusi IgG 20.50 - negativan <17,gran,vrednost 17-20
Adenovirus IgA 11 - negativan <16

Po ovim nalazima stoji da sam nekada imala CMV i da je stanje trenutno mirno! Ne znam sta je taj virus,ali me zanima jel mi on sve ovo doprineo i da li je moguce dok sam imala lgl na jetri u toku svraba da je virus tada bio aktivan?
Pocela sam juce terapiju antibiotikom amoksiklav pa cu videti sta se desava! ja kasljem kao luda,nekad osetim blago strujanje kroz pluca i otprilike jednom u 3 meseca ja imam strasne bolove u plucima,ako se javi sa leve strane pluca bol,ja ne mogu da se okrenem,kao da sam ukocena imam osecaj i ne mogu tu ruku da podignem,to mi se desilo zadnji put pre 10 dana pa sam nakon toga opipala prvo kvrzicu ispod levog pazuha i kljucne kosti a nakon par dana svuda po vratu i telu!Snimak pluca ne smem raditi dok sam trudna,ali sve vise sumnjam da bi nalaz bio dobar,sigurno ima nesto na plucima cim me na par meseci jako zaboli i kasljem! Molim Vas da mi kazete Vase misljenje! Nikako se ne mogu opustiti u trudnoci,ne razmiljam vise ni o bebi,izgubila sam apetit,nista ne jedem od brige ili od bolsti koja je moguca! Kakav postupak meni kao trudnici mogu da napave? Da li moze da se uradi bio[sija cvorova uz lokalnu anesteziju? Kome dalje da se obratim,sta da radim? Uplasena sam i ne znam gde se nalazim!!! Puno hvala unapred na odgovoru!

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Draga Malasarita,

Povećan broj leukocita na račun granulocita je uobičajen nalaz kako u trudnoći, tako i u hipertireozi. Prema tome, zbog toga se ne trebate brinuti. Isto tako, svi zdravi ljudi imaju limfne čvorove koji mogu biti na vratu veličine do 1-1,5 cm. Hipertireoza isto tako može uzrokovati povećanje limfnih čvorova. Obzirom da ste sad trudni, što nije bolest, ali je fiziološko stanje koje nadzire liječnik opstetričar, i imate hipertireozu, bolest koju liječi endokrinolog ili specijalist nuklearne medicine, mislim da je najbolje da o svojim strahovima i smetnjama porazgovarate s njima.

Puno pozdrava