Ne-Hodgkinov limfom

Morbus Reiter i limfni čvorovi...

Ftoma

Poštovani,

Kao prvo bih Vam se zahvalio u ime sviju nas koji pišemo na Vašem trudu oko ovoga foruma i veoma iscrpnim odgovorima.

Ja sam se patio jedan dugi period oko upale Streptococcusa. Ustanovljen je brisom grla te ABGom urina, pa čak i ABGom sperme. Obišao sam dosta doktora, koji su sve govorili da to nije ništa, međutim pošto sam imao česte upale očiju kao i preskakanje srca, te bol u peti i užasno pečenje pri mokrenju upućen sam do kraja ka imunolgu. Po preporuci imunologa i nakon nalaza koji su ustanovili samo da mi je AST 0 bio na 800 (i to čak dok je trajala terapija ciprofloxacinom) dobio sam dugoročnu terapiju Ekstencilinom u nastavku, upućen dalje reumatologu i urologu na lječenje ostalih simtoma...

Sadašnje stanje bi bilo odlično, samo da tu nema nekakva bolna duguljasta gulica ljevo od pupka... iz koje se proteže kao nekakva "upaljena nit" do u mjehur. Moj kućni doktor tvrdi da je to upljeni limfni čvor, međutim urolog kaze da je samo mišić... Nitko nije želio dalje komentirati

Molim Vas Doktore za savijet. Dali je to normalna pojava kod reiterovog sindroma da budu čvorovi upaljeni? Dali bi trebalo vaditi ga kako bih se pomogao riješavanju infekcije ili to pak nema veze sa reiterovim sindromom. Dali da idem ponovno imunologu odnosno kome da se obratim? Ili pak da nastavin samo sa terapijom i da se ne sikiram...

S jedne strane nebi da smetam doktorima zbog svačega a s druge opet se bojim da nisam šta propustio...

P.S: Na ekstencilinu (1,2 mil jed./21 dan) sam ukupno 4 mjeseca, napravio sam kontrolu AST 0, koji je sada na 250.

Unaprijed hvala na Vašem odgovoru

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Dragi Ftoma,

Ako sam dobro shvatio, vi u trbušnom zidu lijevo od pupka imate bolnu tvorbu iz koje se po trbušnom zidu prema dolje proteže uska zona crvenila. Naime mjehur, mokraćni kao i žučni, su u trbušnoj šupljini i ne vide se.
Ako je tome tako, mogu vam reći da to nije limfni čvor jer u trbušnoj stjenci nema limfnih čvorova. Čvorovi koji reagiraju na upale stjenke nalaze se u preponama. Moguće je da je ta tvorba upaljena žlijezda lojnica, aterom ili slično. Javite se svom liječniku da to pogleda. Nekada takve tvorba treba razrezati i očistiti u lokalnoj anesteziji, a ponekad je dovoljna antibiotska terapija, lokalna (mast ili krema) ili sustavna (tablete odnosno kapsule).

Puno pozdrava

Prof. dr Igor Aurer