Ne-Hodgkinov limfom

Non Hodgkinov limfom 6,5 godišnjeg dječaka

Marijana S

Pozdrav svim članovima foruma!

Prije tjedan dana saznala sam da moj Karlo (6,5 godina) boluje od limfoma.
S obzirom da još uopće ne baratam stručnom terminologijom, napisat ću samo da znam da je to NHL.
U ovih tjedan dana izvadili su mu dio limfnog čvora iz pahuza i poslali na analizu, i napravili CT. Za par dana, čim budu gotovi nalazi započinjemo sa kemoterapijom.
Još nisam stigla pregledati sve postove članova, pa za sada neću postavljati pitanja, na koja ću vjerojatno naći odgovore u ovom forumu.
Danas sam se sigurno 20 puta uvjeravala da će sve dobro završiti, ali isto toliko puta sam se rasplakala.
Sigurna sam da ćete samnom podijeliti svoja iskustva, jer sve informacije su mi i više nego dobrodošle. Isto tako sve što naučim i iskusim rado ću podijeliti sa vama.

Marijana

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Poštovana gospođo,

Zloćudna bolest u djeteta je uvijek velik šok za cijelu obitelj, a pogotovo roditelje. Limfomi u djece su praktički uvijek agresivni, liječenje je obično intenzivno i naporno s dosta nuspojava, no rezultati su vrlo dobri. Ovisno o vrsti limfoma, izliječi se između 70 i 90% bolesnika.
Želim vam puno strpljenja i ljubavi i malo sreće.

S poštovanjem

Prof. Aurer