Ne-Hodgkinov limfom

povecan limfni cvor u preponama

romanson

Postovani , javljam se iz Crne Gore za Vase misljenje...

Juce sam bio na pregledu kod urologa , pod sumnjom da imam bruh , kilu kako li vec medjutim ljekar je rekao sledece.

LOKALNO: sa unutrasnje strane ligamenta pipa se uvecani mobilni fimfatik.

EHO: izvd v. femoralis se nalazi uvecani limfatik velicine 1,33cm , hipogene gradje.

Dg. Lymphadenopatia ing lat dex

Zanima me samo da li Vi mislite da je to nesto strasno...

Prije dvije godine imao sam limfni nodus ispod brade , koji je bio velicine 1,49cm ali se bitno smanjio na 7mm

Unaprijed Vam hvala

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Dragi Romanson,

Mislim da to nije ništa strašno. Većina ljudi ima čvorove u preponama te veličine. Ako čvor bude dalje rastao, a da vaš liječnik obiteljske medicine ne bude mogao otkriti zašto, vjerojatno će vas uputiti na citološku punkciju.

Puno pozdrava

romanson

Postovani doktore , javljam se sa novim nalazima koje cu Vam prezentovati radi Vaseg misljenja...

Bio sam kod hematologa , limfni cvorovi u preponama po njegovom misljenju se smanjuju a evo i nalaza krvnih pretraga koje mi je dao da radim.

Fibrinogen , CRP , Sedimentacija , KKS , Diferencijalna Krvna Slika ,

Nalazi su pokazali sledece :

Sedimentacija: 4

Erirtrociti: 5.3

Hemoglobin: 156

Hematokrit: 0.45

MCV: 84

Trombociti: 240

Fibrinogen: 3.2

CRP: 6.8 (mozda je jedino on sporan pa me zanima Vase misljenje po tom pitanju)

LEUKOFORMULA:

Leukociti: 9.9

Segmentirani: 0.68

Limfociti: 0.32

Bilo kako bilo , moj ljekar je misljenja da ne treba vise obracati paznju na te kako ih ona naziva zaostale limfne cvorice , jer su po njoj nevazni...

Vase misljenje ocekujem , i unaprijed Hvala.

Pozdrav iz Crne Gore

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Dragi Romanson,

Navedeni nalazi su neupadljivi. Prema tome, preporučam da postupite po preporuci svog liječnika.

Puno pozdrava