Ne-Hodgkinov limfom

uvecan limfni cvor ispod klavikule!

jocka11

Postovani,pre neki dan sam napipala malu pomicnu kuglicu ispod leve kljucnjace(ne jako tvrdu),negde na sredini.Ona moze da se opipa samo kad jako izbacim rame napred i uvucem kozu.Cini mi se da nije veca od 5mm ali sve sto sam nasla na internetu o tome govori da ne bi smela da je opipam uopste.Osim hronicne upale sinusa i bronhitisa (uradjen RTG)nemam drugih tegoba.Molim vas da me uputite sta treba da radim dalje,koliko je ozbiljno(tj da li moze biti benigno) i kome da se obratim da to proverim(kom specijalisti)?Unapred veoma zahvalna.

Prof. dr. sc. Igor Aurer, dr. med.

Draga Jocka,

Ako kvržica dalje raste, javite se svom liječniku obiteljske medicine koji će vas najvjerojatnije uputiti na daljnju obradu. Ukoliko kvržica dalje ne raste, možete se strpiti 2-3 tjedna pa, ako se ne povuče, onda se javiti svom liječniku.

S poštovanjem

Prof. dr Igor Aurer