Parkinsonova bolest

Madopar

andre

Prije par mjeseci dijagnosticirana mi je Parkinsonova bolest. Početna terapija bila je Mairapexin, nakon toga prof. je promijenio terapiju na Madopar. Sa tim lijekom javili su mi se problemi nemirnih nogu, depresija, nesanica, makar mi se ukočenost znatno smanjila, a tremor je ostao isti. Molim vas da mi odgovorite da li da nastavim terapiju isti lijekom ili da se vrati na Mirapexin, pošto je nadležni neurolog na godišnjem odmoru??
Hvala..

Prof. dr. sc. Zlatko Trkanjec, dr. med.

Oba lijeka se primjenjuju u liječenju Parkinsonove bolesti, a odluku o tome koji će se lijek odabrati u početku liječenja donosi liječnik specijalist neurolog. U većine bolesnika u kasnijim stadijima bolesti oba lijeka se često moraju kombinirati. Ukočenost je simptom koji obično dobro reagira na lijekove, a tremor obično nešto slabije.