Rak vrata maternice i HPV

kolposkopski nalaz

creep

Poštovani!

pred 10 dana sam dobila rezultate papa testa-cin 3. pred 2 dana obavila kolposkopiju i biopsiju. kolposkopski nalaz je:
cin3, upala, acido-bijeli epitel,punktacija i mozaik.

možete mi malo pojasniti zadnja 3 pojma? nigdje nije spomenut hpv (u papa testu) jel to znači da ga nemam ili će biopsija i to utvrditi? da li upala koju imam utječe na cin?

hvala Vam unaprijed na Vašem odovoru!

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, kod nalaza PAPA testa CIN III gotovo u 99% slučajeva HPV je pozitivan. Nalaz Vaše kolposkopije -acido-bijeli epitel, punktacije i mozaik upućuje na to da se promjene koje se vide na PAPA testu vide i na kolposkopiji, te je svakako sa tih mjesta potrebno napraviti i biopsiju, da bi se postavila konačna dijagnoza. Daljnje pretrage ovise o nalazu biopsije.