Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Crvene tackice (nalik na mladeze)

Noviclan

Ovog leta posle suncanja pojavile su mi se crvene tackice, okruglo je kao mladez i unutra je krv. Mene zanima da li moze da se spreci njihovo pojavljivanje i da li mogu da se uklone? Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu zaključiti o čemu je riječ, te Vam ne mogu odgovoriti na Vaša pitanja. Obratite se liječniku.

zbunj_

Postovani,naime gledam po netu tockice mnijaturne crvene po dlanovima i prstima...nigdje ne.nalazim slicne mojima. Naime, imam ih svega par. Na jagodici palca,kaziprstu te jos jednu na zglobu kaziprsta.Nisu dosle odjednom nego postepeno i ne prolazecca godinu dana vec. Minijaturne su recimo kao ubod iglicom,a znam da me nikakva "zivina" nije ubola,ne svrbi i nemam nigdje na ostatku tijela slicnih. Molila bih Vase cijenjeno misljenje. Hvala unaprijed. L.p.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda je riječ o malih hemangiomima (krvožilnim benignim tvorbama koje bi se mogle ukloniti 532 nm laserom. Inače, je li riječ o tome ili nečemu drugome možete utvrditi samo na pregledu kod dermatologa.