Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

oziljak na licu

lunja

Postovani,

moja kcer (ima 9 godina) je prije godinu dana ogrebla obraz na kvaki od lifta. Iako ogrebotina nije bila duboka i nije doslo do komplikacija, na obrazu joj je ostao uzduzni oziljak duzine oko 2.5 cm i sirine 3 mm. Mazali smo Contractubex gelom, ali oziljak je i sada nakon 1 godine vidljiv. Da li postoji jos neka krema kojom bismo mogli tretirati taj oziljak?

Hvala!

Lijep pozdrav,
Mama L.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Godinu dana nakon ozljede, ožiljak je formiran i mazanje krema neće više pomoći.

saphire

imam dijete, dob 4,5 godina...u veljači ove godine, pala je na led i rasjekla arkadu. ožiljak je cca prema 2 cm dužine i par mm širine. Imala je 1 šav. Nakon skidanja šava brazda se proširila i izgleda da bi trajno ostala..Može se to kako riješiti? jel estetska kirurgija primjerena djeci, kojo dobi zapravo...? Conratubex nema baš učinka..Ima neka druga krema??? kako se radi o brazdici...Što da radim..?
mama u potpisu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kreme nisu obično od veće koristi, ali ima smisla još neko vrijeme mazati Contractubex. Vaše dijete je još premalo za bilo kakve zahvate. Za nekoliko godina javite se plastičnom kirurgu koji bi procijenio dolazi li u obzir neki zahvat.