Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Utjecaj izbjeljivanja dlačica

ivkka

Poštovani doktore, zanima me je li moguće da nakon višekratnog izbjeljivanja dlačica, na npr. trbuhu, i otpadanje istih? Ako se kosa oštećuje pa i odpada od upotrebe blajha i hidrogena mogu li i ja napraviti tu smjesu te ju upotrijebiti za dlačice na trbuhu? Trebala li uopće smjesa blajha i hidrogena ili npr. samo 12% hidrogen, budući da sam čula da blajh zna i izbijeliti kožu?

Hvala na odgovorima!

Srdačan pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

U načelu, izbjeljivanje dlaka na tijelu ne dovodi do otpadanja istih. To Vam ne bih preporučio i zbog iritativnog učinka na kožu.