Fizikalna medicina i rehabilitacija

kralježnica-bol i peckanje

kristina

ovaj odg.vas molim za mamu koja ima 45 god. i koja se žali na bolove i peckanje u kralježnici te iste bolove u nogama i stopalima.
napravila je preglede kralježnice,vertebilne žile-ustanovljena je slaba cirkulacija...te da su joj oštećeni diskovi u vratnoj i donjoj kralježnici..
takoder,skolijoza popratne rotacije vratne kralježnice.
popratni simptomi su:jake glavobolje sa povraćanjima,bol u grudnom košu,ima povišeni krvni tlak (180/100)...
radena je i ergometrija-nalaz je bio graničan prvi put a dr.put normalan.
molim vas savjet i vašu stručnu pomoć na kojoj vam se jako zahvaljujem.
p.s.)oprostite ako stručni nazivi nisu točno navedeni.

mr sc dr Porin Perić

Poštovana Kristina!

Većinu stvari koje ste naveli možće se povezati s degenerativnim promjenama kralježnice. Očito postoji i visoki krvni tlak koji može biti odgovoran za jake glavobolje, ponekad i povraćanja i slično. Spominjete i slabiju cirkulaciju- vjerojatno u području vertebralnih arterija koje mogu biti odgovorne za dio simptoma koje ima Vaša mama.
Radi potpunog uvida u sve nalaze, neophodan je pregled fizijatra-reumatologa, koji će donijeti odluku o daljnjem potrebnom liječenju.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog