Fizikalna medicina i rehabilitacija

ruptura tetiva?

Lara

Postovani,
Zanima me kako se manifestira ruptura tetiva i sto to tocno znaci. Na lijeku(Nolicin) koji koristim vece dulje vrijeme( lijecim e.coli) kao jedna od nuspojava spominje se i ruptura tetiva. S obzirom da su me poceli boljeti misici i koljena postala sam paranoicna. Stoga Vas molim za objasnjene.
pozdrav i hvala

Mr.sc.dr. Porin Perić

štovan Lara!

Moram priznati da mi nije poznata takva nuspojava Nolicina, i ako postoji onda je očito vrlo rijetka. Ruptura tetive znači puknuče (djelomično ili potpuno) neke tetive, što se manifestira nemogućnošću izvođenja nekih određenih pokreta. Bol u koljenu ili mišiće nije znak rupture tetive, možete se javiti reumatologu neka on procijeni o čemu se točno radi. Nemate razloga za zabrinutost, jer se očito radi( ako je to uopće točno) o vrlo rijetkoj nuspojavi).

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog