Fizikalna medicina i rehabilitacija

Stopalo

Valentina

NA STOPALU DESNE NOGE KRIVI MI SE PALAC PREMA PRSTIMA. NA TAJ NAČIN IZBACILA MI SE KOST DO PALCA PREMA VAN TE ME TO JAKO BOLI A CIPELE GOTOVO DA NE MOGU OBUTI. KOŽA NA TOM IZBOČENOM MJESTU JE JAKO CRVENA. MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE O ČEMU SE RADI, NA KOJI NAČIN SE LIJEČI OVA DEFORMACIJA I ZBOG ČEGA DOLAZI DO TOGA? IMAM 21 GODINU A TO ME MUČI VEĆ SIGURNO DESETAK GODINA!

mr sc dr Porin Perić

Poštovana Valentina!

Radi se o jednom vrlo čestom poremećaju ljudi koji žive u najčešće gradskim sredinama i koji se nazivlje haluks valgus, a nastaje zbog pritiska obuće na sami palac koji onda polako skreće prema prstima. Pojava crvenila i bolnosti samo je znak da je bolest uznapredovala i da je treba liječiti. Molim konzultirati specijalistu ortopeda koji se bavi problematikom stopala.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog