HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Centar za socijalni rad

Mirjana

Primjećujem da ljudi smatraju da Centri za socijalni rad ne rade ništa. To jednostavno nije istina. Točno je da imaju puno posla, ali ipak naprave puno za djecu.

Ako znate za neko zanemareno i zlostavljano djete - svakako to prijavite nadležnom Centru - što prije to bolje. Kontaktirajte socijalnog radnika da vidite što je napravio. Vaša uloga u svemu može biti presudna! Okrenite nebo i zemlju ako Vas dirne sudbina nekog djeteta.

U mom kvartu bila je djevojčica - zanemarena i izgubljena. Preko Centra za socijalni rad uspjeli smo joj pomoći - njoj i njenom malom bratu.

Hvala svima na brizi za djecu!

Tofife

Ja to jednom napravio. Socjalna radnica pozvala oca, pitala ga da li je to istina, on rekao da nije i slučaj je bio gotov.

Uglavnom se tako brinu o djeci.

Pre neki dan u novinama čitam da je u Poreču bio slučaj da je muž "izmasakrirao" ženu, ona pobjegla od njega, a centar donosi riješenje da ona može viđati dijete jednom tjedno (4 sata) uz muževo prisustvo. (valjda da može još malo da je tuče)

Vrlo brižno...

I da ne nabrajam dalje. Čast izuzecima, ali vrlo su rijetki. Ovo što sam napisao je gotovo pravilo

I ja se zahvaljujem svima koji brinu za djecu, ali vrlo malo takvih je zaposleno u centrima za socjalnu skrb.

ivica

ovako ja sam otac 4 godišnje kčeri koja živi sa mamom koja ima ljubavnika a mi smo još u braku već 4 godinu . htio bih da kažem da moje dijete spava u istom krevetu sa mamom i tim gospodinom kojeg jedva poznaje a ja to primjećujem na svom djetetu da joj smeta na psihičkoj bazi . neznam kako bih to riješio pošto sam još u braku sa njom htio bih poništenje braka ili bilo kakav savjet od soc radnika molim vas da mi pomognete to je samo jedan od primjera . aj inaće imam prijavljeno prebivalište u dugom selu a žena u zagrebu . recite mi kojem centru da se obratim za razgovor . moja kčer ima puno bolje uvijete za život ovdje kod mene nego kod mame nažalost je tako ali što se može ućiniti ? sa poštovanjem i u išćekivanju vašeg odgovora.

l.kolenk

imam par pitanja koja me muče moj zaručnik želi da idemo kod njega živjeti al ima brata koji je u centru prijavljeni kao slučaj za oduzimanje djeteta s time da je danonoćno u krčmama mali jedan ima dawnov sindrom drugi ne govori žena mu ima postporođajni a imaju i oca koji je smješten u domu preko centra s time da nas je brat razdvojio kako bi ja i moj zaručnik pazili na tu djecu jer je to tako bilo iprije da je on pazio na njih kad je ovaj bećario kao i dan danas s time da ne plaćaju dom za oca a i imaju još dvoje braće i mamu recite mi kako riješiti to meni je samo žao te djece jer niko ne vodi brigu o njima i zanemarena su svi ljudi okolo mi pričaju da bi učinila veliku pogrešku da odem kod njega živjeti jer on je sad tamo a ja sam kod svojih .Centar je već u par navrata htio oduzeti djecu al je bilo par dana sve ok pa natrag sve po istom što da uradim,jer ako oni neče plaćati dom sigurno slijedi otimanje imovine.

Savjetodavna linija, za djecu

Poštovana,

hvala Vam što ste se obratili na forum Hrabrog telefona za pomoć. Iz Vašeg posta vidim da se trudite štititi najbolje interese djece.
Navodite da brat Vašeg zaručnika nema adekvatan odnos prema svojoj djeci, koja ujedno imaju i razvojnih poteškoća. Također navodite da otac djece provodi dosta vremena u krčmama te da su djeca zanemarena. Zanima me kako se majka ponaša prema djeci? Kakav je odnos nje i supruga? Kada kažete da Vas je brat Vašeg zaručnika razdvojio, što ste pod tim točno mislili?
Padaju mi na pamet još brojna pitanja, posebno ona koja se tiču zaštite djece i posebnog rada sa njima. Napisali ste da djeca imaju razvojnih poteškoća, pa me zanima da li neka stručna osoba dodatno radi sa tom djecom(logoped, rehabilitator)? Ukoliko roditelji ne obavljaju svoju roditeljsku dužnost kako bi trebali, postoje institucije koje su dužne zaštititi djecu u takvim situacijama. Preporučujem Vam da se što prije obratite centru za socijalnu skrb. Napisali ste da je centar u više navrata htio oduzeti djecu. Pretpostavljam da će njima koristiti svaki novi podatak o zanemarivanju djece te će izlaskom na teren utvrditi promjene u obiteljskoj situaciji. Bez obzira koliko centar bio obaviješten o obitelji, Vaš odlazak te povjeravanje Vašeg iskustva i saznanja o tome što se događa u obitelji, sigurno ne mogu biti naodmet.
Ukoliko trebate još informacija, slobodno nazovite na savjetodavnu liniju Hrabrog telefona na broj 0800-0800. Linija je besplatna i anonimna te otvorena svakim radnim danom od 9-18 sati!

Sretno!
Pozdrav