HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

pitanje

Jasmina

P0štovani, možete li mi dati broj telefona ili adresu gdje se mogu obratiti za pomoć. Naime, iako imam 27 godina, donekle sređen zivot, završen fakultet, dobroga zivotnog partnera, ipak imam problem s kojim se sve teze nosim a zbog godina me i pomalo sram. Naime, ja sam kao djevojcica od 10 godina počela bit seksualno zlostavljanja i to je trajalo godinama.
Sve sam to rekla tek prije nekoliko godina mojoj mami i bratu ali o toj temi se više ne razgovara. A ja sve cesće idem u krevet misleci kako cu svog zlostavljača nekako kazniti.U sebi prozivljavam pravu dramu iako ne dopustam drugima da to vide. Moj decko to zna ali ne zna kako mi pomoci. Zato, ako mozete pomozite mi Vi, jer koliko god da me je sram sveg toga od nekud moram poceti.

Hvala

Marija Krmek, prof.

Draga Jasmina,

nisi napisala u kojem dijelu Hrvatske živiš, pa ću ti sad napisati gdje se možeš javiti u Zagrebu, a ako ti to nije zgodno javi koji veći grad ti je najbliži pa ću se potruditi saznati gdje se tamo možeš javiti. Za Zagreb: Klinika za psihološku medicinu, KBC Rebro, tel. 01/23 32 825, 23 88 073; KB Dubrava-Nacionalni centar za psihotraumu, 01/29 03 887; Žensko savjetovalište (radnim danom od 11-17h), tel. 01/45 51 143 ili 0800 5544; Ženska linija (10-17h), tel. 01/ 38 72 356. Uz ove brojeve postoje i stručnjaci koji rade u privatnoj praksi, ali za te brojeve molim te nazovi naš telefon 0800 0800. Ako ti još što treba, piši...
Na kraju bih htjela dodati da je zlostavljač onaj kojeg bi trebalo biti sram, ti nisi ništa loše učinila, bila si samo dijete koje je imalo pravo na bezbrižno djetinjstvo. Za sve što ti se dogodilo ON JE KRIV! Želim ti čestitati na hrabrosti i mudrosti što si prepoznala da se s tako teškim iskustvom teško boriti sam. Sretno!!!