HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

pomoc djeci

bubica

Stovani,
u djetinjstvu sam bila zlostavljano dijete, fizicki i psihicki. Sad sam to nekako "prebolila" i zaboravila (mada ce mi uvijek ostati psihicki oziljci). Htjela bi pomoci djeci koja su zlostavljana, mislim da im mogu pomoci svojim iskustvom, ali ne znam kako i gdje? Zivim u Rijeci. Moze li mi netko pomoci? Hvala!

Ana

Draga Bubice, pisem Vam iz udruge Hrabri telefon - telefon za zlostavljanu i zanemarenu djecu. Nakon iskustva kojeg imamo u radu sa zlostavljanom djecom (i odraslima koji su bili zlostavljani u djetinjstvu) znamo da mnogi zive sa svojim tuznim i teskim pricama koje najcesce nikom nisu niti ispricali, a iznevjerili su ih upravo oni koji su ih trebali zastititi i voljeti. Stoga Vas razumijemo kad kazete da su "ostali oziljci". Takva iskustva je vrlo tesko preboljeti, ako osoba ne potrazi pomoc i podrsku, ponajprije od strucnih osoba (psihologa). Prekrasno je sto ste se ohrabrili i sto svojim iskustvom zelite pomoci drugima. U Rijeci pri Domu zdravlja djeluje udruga "Tic" koja je prvenstveno namijenjena pomoci zlostavljanoj i zanemarenoj djeci. Vjerujem da biste se mogli njima javiti (na broj 051 334 980) i predloziti Vasu pomoc. Takodjer mozete ponuditi volonterski rad i nekom djecjem vrticu, npr. vrticu "Rijeka", Dolac 3 (051 217 250). Srdacan pozdrav

Bubica

Puno hvala! Javit cu se udruzi Tic. I da, imate pravo da je tesko "zacijeliti" sve te oziljke. Neko sam vrijeme isla kod psihoterapeuta i mislim da mi je to puno pomoglo. I sada, kad god imam tako nekih problema, zelim razgovarati s nekih, odem do psihpterapeuta i to mi pomaze.
Hvala jos jednom!