HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

silovanje

xy

jako teško mi je o ovome pisati ali jedino mjesto za sad gdje mogu pitati nekoga za pomoć je ovo.. radi se o tome da sam prije nekih pola godine bila silovana (analno), s tom sam osobom prije 2g.bila u kratkoj vezi ali poslije toga,kako je on brat od dečka moje frendice, stalno smo se viđali i takorekuć mi je cijelo to vrijeme bio poput brata... masu puta sam bila s njim nasamo, i s njegovom curom, te tako na neki način stekla njegovo povjerenje.. jedne večeri sam isto tako,sasvim slučajno završila kod njega(mislim da je to on planirao),cure mu nije bilo doma i na početku je sve bilo ok, dok nije krenuo skidat sve sa mene i napravio to... pokušala sam napravit sve da to izbjegnem, ali uza sve to još se nisam bila oporavila od bolesti koju sam imala i nisam imala dovoljno snage oduprijeti se a on je mrcina od čovjeka da nemože bit veća.. poslije toga, prijetio mi je svakakvim stvarima ako bilo kome kažem za to što se dogodilo...pogotovo njegovoj curi, bratu a da ne govorim policiji..mogu se odmah pozdraviti sa životom... sigurna sam da to nije rekao samo da me zaplaši jer mislim da je u stanju napravit tako nešto... ja sam rekla dečku,najboljoj prijateljici a onda je to saznao i njegov brat..ali mi nemožemo ništa napraviti jer i da ga strpamo u zatvor ja nemam dokaze, a kad izađe svi smo gotovi.. živim u strahu jer me bilo kada može pričekat ispred kuće ili bilo gdje i ponoviti sve... neznam šta mogu napraviti a želim da plati za sve ovo što mi je napravio... jer za to može dobit samo 3 godine.. i zanima me nakon koliko ovakvi slučajevi zastare? i da, već je bio u zatvoru tako da tamo ima 1 debeli dosje... želim nešto poduzet, a da poslije toga budem sigurna i da znam da će sve to ostati anonimno...

bimba

Obavezno nazovi hrabri telefon i pitaj pomoć

Marija Krmek, prof.

Draga xy,

to što ti se dogodilo je strašno i teško iskustvo, zapravo preteško da bi se o njemu moglo razgovarati pismeno i prenijeti sve osjećaje koji postoje. Kao i bimba i ja mislim da bi bilo dobro da nazoveš hrabri telefon (0800 0800) pa će ti na taj način naši volonteri moći više reći i objasniti sve zakonske mogućnosti. Uz to mislim da bi bilo jako važno da potražiš stručnu pomoć (psiholog, psihijatar) kako bi se lakše nosila s tim užasnim događajem i teškim osjećajima koje nosiš u sebi. Želim ti puno snage, hrabrosti i sreće...

alicia

meni se dogodilo isto prije 7 mjeseci. njega sam upoznala preko mog prijatelja jer mi je nešto prodao i ostali smo normalni. bili smo čak na piću par puta. kao prijatelji. smatrala sam ga ok osobom. nakon nekog vrimena je čak tija biti sa mnom ali sam ga odbila. nakon mjesei pol sam doznala da boluje od ptsp-a i počela sam sumljati da mi čak laže za godine. oko 3 manje. prijatelja nisam bila nikako vidila da ga pitam o njemu. jednu većer smo izašli s društvom i zafrkavali se. on je odveza prijatelja i skrenija prema stanu. ja sam budala ušla jer nisam ništa sumljala. mislila sam da treba nešto kao i jednom prije. ponudija me kavom. bija mi pokaziva neke poteze iz karatea, svoje pojaseve...nakon nekog vremena me tija poljubiti, odbila sam ga. ali je nastavija ... bija je jaći i nisam se mogla baš obraniti a i bila sam u njegovu stanu i svi bi bili na njegovoj strani. drža me je dugo vremena i silovao jme je dva puta i bija je dosta grub. znala sam da je planirao. samo sam mislila na to da završi. kasnije kao da ništa nije bilo nisam ga prijavila jer sam znala da nemam šanse i da ću ja ispasti kriva. sad pokušavam zaboraviti. kao da je bija sen.. još mi je bija pisa poruke nakon par dana zašto ga izbjegavam. moja najbolja prijateljica to zna i mogu reći da mi je bila baš velika potpora u tom trenutku. to je nešto najgore šta se može ženi dogoditi.nisam dopustila da me to slomi i da on pobjedi ali me prominilo.