HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Zbunjena

Meri

Dobro veće!

Zovem se Meri, imam 23 godine znam da ne spadam baš pod djecu ali imam jedan problem. Sa 18 godina sam bila silovana, tu riječ i danas mogu samo napisati. To sam rekla jedino svome dečku no on to ne spominje niti me pita išta vezano za to. Ne volim o tome pričati pa me ni ne pita.
Nastojim ne misliti na to ali već peta godine prolazi a ja se toga sjetim svaki dan. Da li bi po vaše mišljenju trebala razgovarati s nekim o tome ili ne? Što može prouzročiti moja šutnja?
Hvala na odgovoru!

N

Haj!
Osobno mi je zao sto ti nitko do sada nije odgovorio, a takodjer i sto nemas mejl, da budem sigurna da si bar vidjela reply...
no nema veze, pokusat cu ovako...

cinimise da ti je decko korektan, sto je lijepo od njega...
no meni se cini da zelis pricati a da ne znas kako poceti, s cime zapoceti, sto reci... sto misliti...
heh, i meni je relativno slicno, s tim da ja nisam silovana... bar ne bukvalno...
po mom misljenju i iskustvu, nadji nekoga s kim mozes otovreno pricati... ispipaj teren sto se tice pouzdanosti, cekaj, nikamo ti se ne zuri......
ono, kadkad nabaci slicnun temu i promatraj rekacije
prije ili kasnije ces naci nekoga medju prijateljima na koga ces se moci psihicki osloniti po tom pitanju.... tko ce te znati saslusati.....

sto se savjeta tice, ja imam samo jedan..... nedaj da te to izjeda.... nauci to baciti iz sebe van.....
znam da je tesko....
uostalom, nitko te ne tjera da govoris detaljnu i cistu istinu..... to je prebolno
ali onako... trebas naci.. sortof ventil... trebas se u nekom narucju osjetiti sigurno i zasticeno, makar to bila iluzija.......
samo treba skupiti hrabrosti zapoceti.....

nekako mi se cini da ti je decko kandidat za tako nesto..
a onda, ako mislis da neces moci pricati..... reci mu da izvlaci rijeci iz tebe.....
ako mu je stalo, bude.... dat ce si truda....
al na tebi je da procijenis......
no sve u svemu, da bas ne duljim.... ukratko.... izbaci to iz sebe.... puno lakse je ... to 'ubiti' u sebi ako jednom pocmes.....
nedaj da te izgriza, jer vise nema razloga...... to je proslo..... i na tebi je da naucis taj dio proslosti cuvat u sebi..... ali i ne dozvolit da te grize.....

nadam se da ces ovo procitati.... bar jednom da ces naletiti na ovo.... i da ti je pruzilo bar koji tren utjehe.....
ako se pak javis, nadam se da cemo moc porazgovarati........

lijep pozdrav i
znaj, zivot je lijep, ako ga takvim zelis omg)

student_medicine

ej bok!
procitao sam tvoj problem, i mogu ti rec da dosta cura ima takvih problema samo se za to nezna.
Kako sam u sklopu faxa prosao i psihijatriju,te Centar za krizna psihicka stanja vidio sam dosta cura koje su cak u najranijoj mladosti bile silovane imaju trajne psihicke posljedice nakon toga.Makar te posljedice svjesno potiskuju, ali u podsvjesti one su uvijek tu i namecu se.I ako nisi karakterno jak, mogu te potpuno preuzeti.
Zato trebas naci neku osobu kojoj se potpuno mozes povjeriti (vidim da ti decko igra veliku ulogu tu sto je lijepo), ali dosta njih u razgovoru mi je reklo da bi radje se povjerile nekom strancu, nego nekom poznatom.
Neznam odakle si, ali vjerojatno postoji psihijatar i u tvom mjestu ili grupna terapija.U nasem narodu je uvrijezeno misliti da tko ide kod psihijatra da "nema sve ciste", ali to je potpuno krivo misljenje, i svakom od nas ponekad je potreban psihijatar.
Stoga, ja ti savjetujem da ako zelis i mozes javis se psihijatru u svome mjestu..vjerojatno bi ti bilo lakse da je zenski psihijatar jer tako to ide..zene vise razumiju zene happyako te je sram, a neznam zasto bi bilo, ne trebas u svom mjestu, nego nekom malo udaljenijem od tebe (ako si manja sredina), pa da vidis dal postoji grupa cura koje su nazalost prosle isto kao i ti,pa da razgovorom sa njima vidis di si, sta si i kako dalje..
ali kako dalje, valjda sama znas i ti..
glavu gore, to negativno iskustvo probaj zaboraviti ( makar je tesko), i kako kaze ovaj odgovor prije mene, ne dopusti da te to izjeda, nego izbaci to iz sebe..
Neznam dal sam ti sta pomogao, ali kao sam biti ce mi drago.
Pozdrav!