Kardijalna kirurgija

29 mi je g. a tlak 210/120

ante

29 mi je godina i relativno normalne težine 185, 85kg, ne pušim ne pijem, EKG u redu ali, imam isključivo noću i rano ujutro visok tlak jednom čak 224/128, i jako otežano dišem, a po danu padne na 145/95 ili 150/100 as često i na 120/80 pa mi bude u normali. pijem apaurine i biljne kapi, ali mi ne pomaže, doktori mi mjeru samo 150/90 pqa misle da je do nervoz0e, imam 29 godina, što mi je činiti

dr. sc. Darko Anić

Vi trebate učiniti temeljit kardiološki pregled. Prethodno (ako ste u mogućnosti) mjerite si kroz tjedan-dva tlak i puls svaki dan u ista vremena (npr. 4-5 puta dnevno) i zapisujte vrijednosti. S tim konkretnijim vrijednostima tlaka posjetite kardiologa koji će indicirati potrebne pretrage i eventualnu terapiju.