Kardijalna kirurgija

srce

anita

Prije par mjeseci osjećala sam pritisak u grudima i peckanje te jako lupanje srca pa sam otišla liječniku.Dobila sam nalaze pa mi molim vas malo bolje objasnite o čemu se radi, pošto mi liječnik baš nije dobro objasnio. EKG- srednje el.os, SR 90 min, ST depresija (-0,5) u D2,D3,AUF,V5,V6
Ergometrija:postignuto 125 W-67%
Test koronarne rezerve negativan.
Holter:prosječna frekv. 75 min, od 43-148 max
Registrira se 34 SVES, 4 SVES-spo.
T4,TSH- dobro
Unaprijed zahvaljujem.

dr. sc. Darko Anić

Vaše je pitanje kardiološke prirode. S moje strane mogu Vam reći da su nalazi uredni, osim 67% postignutog testa opterećenja. Niste naveli u kojoj ste životnoj dobi, da li imate simptome u mirovanju ili naporu, niti zbog čega ste prekinuli test (bolovi, nedostatak kondicije...?) Također bi bilo dobro napraviti ciljane biokemijske pretrage (trigliceridi, kolesterol, srčani enzimi, elektroliti). Preporučam Vam kontrolu i razgovor kod kardiologa.