Kardijalna kirurgija

WPW

Sara

Postovani,

Znam da je pitanje za kardiologa, ali molila bih Vas za kratki odgovor. Da li je WPW sindrom uvijek urodjen, ili se moze javiti tijekom zivota. Ako su EKG, UZV, Ergometrija i Holter uredni, je li to dovoljan znak da WPW sindroma nema i pored cestih i neugodnih tahikardija ( pogotovo pri naporu).

Unaprijed zahvaljujem,

Sara

dr. sc. Darko Anić

WPW sindrom jest urodjen i dijagnosticira se isključivo putem EKG-a.
Ako ga kardiolog ne vidi na EKG-u, znaci da ga nemate. Preporucam vam kontrolni pregled s nalazom EKG-a i Holtera kod interniste kardiologa.