Nefrologija

bolovi u krstima

ajla

zbog jakih bolova u trbuhu i nagona na povracanje javila se u hitni medicinsku pomoc. Tu je uradjen nalaz urina sa vrijednostima:
izgled: zamucen
Boja: zuta
p(aH*) 7,0
proteini:neg
Glukoza:neg
Ketoni:neg
Bilirubin:neg
Urobilinogen:16,0
eristrociti: 6-8
epitelne celija:dosta
kristali:nesto
sluzne niti:dosta
Bakterije: mozda greskom upisano u rubriku sluzne niti
L=5,9
ŠUK=5,00
Trbuh nadut (otekao). Bol se javila na desnoj strani ispod desnih rebara ka donjem desnom dijelu. Sumnja na Colica abdominalis.
Na Klinici pregled sa uputom hirurgu, ginekologu i uraditi ponovni nalaz urina i EHO male zdjelica.

UZ male zdjelice i bubrega
Jetra uredna, zucna kesa i zucni putevi uredni,pankreas uredan, slezina uredna.
Oba bubrega urednog polozaja, velicine i oblika, uredne sirine parenhima. Obostrano casice prosirene, vise desno gdje je i pijelon kao i proksimalni segment uretera prosiren upalne promjene. Mokracni mjehur lako zadebljalog zida.
Uterus i oba jajnika u fiz. granicama.

Preporuka: uraditi ponovno labaratorijske nalaze urina i po potrebi urinokulture III.

Kontrola UZ za 1 mjesec.
Laboratorijski nalazi
Sedimentacija eritrocita: 22 - 51
Izgled: b
Boja. zuta
pH:4
Bjelancevine:lod opal
Glukoza:neg
Ketonska tijela:neg
Bilirubin: neg
Urobilinoge:1-2
Epitelne stanice: malo
Leukociti: 5-6
Bakterija: dosta
Eritorciti: 1-2

Nalaz krvi:
WBC 6.09 k/UL
NEU 3.89 63.9 N
LYM 1.52 24.9 L
MONO .463 7.61 M
EOS .161 2.64 E
BASO .057 .937B

RBC 5.55 M/Ul
HGB 13.8 g/dL
HCT 40.1
MCV 88.2 fL
MCH 30.3 pg
MCHC 34.3 g/dL
RDW 11.0

PLT .294 K/uL
MPV 9.14 fL
PCT .269
PDW 20.2 10 (GSD)

GLU:5.5 mmol
UREA:5.1
CHOL: 5.3
CREA: 67
TRIG: 0.7
Ginekoloski nalaz uredan.
Urinokulture sterilne.

Molim Vase mišljenje i unaprijed hvala.

Ajla

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
na temelju oskudnih laboratorijskih podataka, bez razgovora s pacijentom i bez fizikalnog pregleda nije moguće postaviti vjerodostojnu dijagnozu.
Obzirom na nalaz ultrazvuka abdomena preporučam pregled interniste-nefrologa.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes