Nefrologija

normabel

maša

Imam 23 godine i u 29. sam tjednu trudnoće. Ovo mi je prva trudnoća i do sada je sve teklo super. Na zadnjem pregledu (prije dva dana) ginekologica mi je rekla da nisam otvorena, no da je beba stisnuta, pa da moram što više mirovati i piti normabel od 2mg 2 puta dnevno. Nakon što sam ga popila pimijetila sam da je i beba puno mirnija (manje lupa) i još sam na netu našla da se ne preporuča uzimati benzodiazepine u trudnoći. S druge strane gotovo svim prijateljicama su u trudnoći također propisali normabel.Zanima me je li stvarno potrebno piti lijek? Nije li mirovanje dovoljno? Može li taj lijek naštetiti plodu? Nije li problem što je i beba uspavana?
Hvala!

Cybermed

Poštovana,

Molimo Vas da Vaše pitanje postavite u okviru foruma za pacijente - Klinička farmakologija i toksikologija.

S poštovanjem,

Cybermed