Nefrologija

Pitanje

Dijana

Postovani,

ukoliko ste u mogucnosti da mi odgovorite svojim savjetima i sugestijama bila bih vam jako zahvalna.

Moj problem: Rodjena sam 1970 godine, i nikada nisam imala bitnih zdravstvenih problema. Visoka sam 162 cm , trenuto teska 70 kilograma. Majka sam dvoje djece, poslovi koje obavljam su
administrativni, fizicki neoptereceni ali cesto stresni. Nikada nisam koristila alkohol, cigare, kafu ,narkotike i sl. Ali zato volim jako da jedem i spadam u grupu gurmana. Zbog bolova u desnom podrebarnom luku radila sam UVZ abdomena, koji je konstatovao difuzna ostecenja jetre, uvecanost (13.9 uMCL),svjetlu, grubu, ehogenu strukturu. . Nakon toga sam uradila markere na hepatitis koji je konstatovao pozitivan nalaz na Anti-HBc . Biohemija :
Bilirubini ukupni 9,0
Bilirubini direktni 0
Glukoza u krvi 6,0
AST

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
javite se na pregled specijalisti za probavne bolesti - gastroenterologu.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes