Nefrologija

uporne urinarne infekcije

zaklina

Imam 35g. Od svoje 24g imam problema sa upornim infekcijama. Najpre je bakterija E.colli bila redovna i uporna da bi nakon svih ispitivanja i sumnje na TBC i 2-mjesecne tuberkulostatske terapije (sumnja nije potvrdjena, vec zbog pozitivne PPD-probe je ordinirana th.) pocela infekcija i svim ostalim gram poitivnim i gram-neg. bakterijama (streptokok,stafilikok, morganela m. itd..) Kure antibioticima su se redjale bez vecih rezultata :nakon desetak dana bila bi to nova baktererija i tako u krug. Nakon toga je savetovana terapija vakcinama: Prevalur 2X, Polyflamin , i na kraju autovakcina. To je dalo rezultate i posle 4 godine mirnog stanja sad je ponovo nadjen Enteroccocus. Napominjem da je skoro uvek i cervikalni bris bio sa istom bakterijom. Sta sada valja ciniti:ponovo ici u krug sa antibioticima ili postoji nesto sto bih moga uciniti na svojoj otpornosti?

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
najvjerovatnije biti će potrebno ciljano liječenje antibiotikom (prema biokramu/antibiogramu). Ako uz navedeno postoji anomalija u razvoju mokraćnog sustava, kamenac, ožiljci u tkivu bubrega...i/ili sustavno smanjena otpornost organizma, liječenje će biti otežano.
Preporuka: pregled, kontrola i liječenje u specijaliste interne medicine-nefrologa.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes

zaklina

Zahvaljujem prof. na odgovoru i saljem dodatne informacije: Uz nalaz pokacuje mali kamenac i malu cistu na desnom bubregu. IVP nalaz donekle uredan sem lako deform. mokr. mjehura ( mali spad mjehura). Kroz pregled urina se provlace soli amorf. urata, ostalo b.o. Tjelesni simptomi nisu izrazeni, nema povisene tjelesne temper. nekih izrazenih bolova ili tjeskoba, sam povremenog "grebanja " u bubrezima. Krvna slika je u lakom padu, Fe- nisko (pretpostavljam da su obilniji mjes. ciklusi razlog tome). U panici sam da ciljanim lijecenjem antibioticima ne krenem ponovo u "zatvoren krug", jer sam prije 4g. popila antibiotika za dvije apoteke. Mozete li prijeporuciti neku "novost" mozda iz prirodne medicine, jer pretpostavljam da sam vec dosta toga isprobala na sebi (fitoth. akupunktrura, homeopat.) a rezultati...
Unaprijed Vam zahvaljujem!
Sradacan pozdrav !
Zaklina