Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ADHD i ODD

Morrison

Imam jedno pitanje u vezi ADHD-a i oppositional defiant disorder. Da li se radi o poremećajima koji su kod djeteta konstantni ili može biti oscilacija. Konkretno me zanima da li je moguće da dijete od 4-5 godina bude ponekad dobro, tj. bez simptoma, a da se onda simptomi opet jave i da to oscilira s vremena na vrijeme?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sve je moguće, prema procjeni psihologa/pedopsihijatra možda bi bio korisno napraviti EEG i neuropedijatrijski pregled.