Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dojenje i mrsavost

Hrcak83

Postovani, imam bebu od sest mjeseci koju sam iskljucivo dojila do 5 mjeseci kada smo krenuli sa kasicama. Moj problem je u tome sto sam cijeli zivot mrsava, u trudnoci sam se udebljala samo 8kg, tj. ukupno sam imala 58kg. Pored ove bebe imam jos jednu koja sad treba da napuni 2 godine. Od obaveza oko njih ja sam sve mrsavija, imam 48kg, a imam osjecaj da me dojenje najvise iscrpljuje. Kks, Suk i Gvozdje, sve u normalnim granicama. Sta preporucujete majkama koje se od dojenja osjecaju fizicki jako iscrpljeno? Beba hvala Bogu super napreduje, sa 5 mjeseci je imao 7400gr, a rodjen je sa 3830gr.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako pretpostavimo da je isključena neka od bolesti koje mogu biti uzokom mršavosti (alergije, celijakija, bolesti štitnjače) tada se trebate posvjetovati s nutricionistom. Svakako uzimajte neki od preparata tipa post-natal s omega 3 masnim kiselinama, kaloričniju hranu i napitke koji sadrže makro i mikronutrijente za povećanje energetskog unosa (tipa Ensure i sl).