Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Alergija?

Sanja

Postovani,

Imam djecaka od sest mjeseci, koji je vec neko vrijeme prehladjen. Lijecnik, pri pregledu, nije otkrio nista posebno, savjetovao je dosta tekucine i fizioloski rastvor za nos. Prije sedam dana na lijevom obrazu se pojavio osip ( slican sitnim pristicima ), koji se prosirio na bradu i na drugi obraz. Po tijelu nema nikakvog osipa. Osim baby kreme nista drugo nismo mazali. Napominjem da stalno gura ruke u usta ( i sve sto mu dodje pod ruku), jer mu rastu zubici. Interesuje me da li bi to ipak mogla biti alergija, ili neka infekcija uzrokovana prehladom? Inace beba je raspolozena i odlicno napreduje.

Unaprijed zahvaljujem,

Sanja

Dr. Darko Richter

Bez pregleda se ne može odgovoriti na vaše pitanje. Osip svakako nema nikakve veze s guranjem ruke u usta ili rastom zuba.