Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

lišaj

Nataša

Imam djevojčicu 14 mjeseci. Do sada zaista nisam imala nikakvih problema sa njom, niti po pitanju zdravlja, niti po pitanju hrane. Vrlo je živahna, napreduje, čak iznad prosjeka. Na vrijeme je primila sve potrebne vakcine. Što se hrane tiče, voli sve da jede i uglavnom joj sve i dajem, normalno u skladu sa njenom dobi. Međutim, u zadnjih 2 mjeseca pojavljuje joj se ispod lijevog pazuha malo crvenilo, nalik na lišaj. S vremena na vrijeme on se povuče, a zatim se ponovo pojavi. Koristila sam mast: HIDROKORTIZON, no čini mi se da ona baš i nema nekakav utjecaj na to. Kod pedijatra je nisam vodila upravo iz razloga što se svaki puta kad želim da je vodim, crvenilo povuče. Stoga sam odlučila prvo vama da se obratim. Posumnjala sam da je to reakcija na jaje i svu hranu koja sadrži jaje, međutim ni to ne mogu sa sigurnošću da tvrdim pa Vas molim da mi pomognete.

Unaprijed hvala!

Nataša

Datum: 05.03.02 12:21

Imam djevojčicu 14 mjeseci. Do sada zaista nisam imala nikakvih problema sa njom, niti po pitanju zdravlja, niti po pitanju hrane. Vrlo je živahna, napreduje, čak iznad prosjeka. Na vrijeme je primila sve potrebne vakcine. Što se hrane tiče, voli sve da jede i uglavnom joj sve i dajem, normalno u skladu sa njenom dobi. Međutim, u zadnjih 2 mjeseca pojavljuje joj se ispod lijevog pazuha malo crvenilo, nalik na lišaj. S vremena na vrijeme on se povuče, a zatim se ponovo pojavi. Koristila sam mast: HIDROKORTIZON, no čini mi se da ona baš i nema nekakav utjecaj na to. Kod pedijatra je nisam vodila upravo iz razloga što se svaki puta kad želim da je vodim, crvenilo povuče. Stoga sam odlučila prvo vama da se obratim. Posumnjala sam da je to reakcija na jaje i svu hranu koja sadrži jaje, međutim ni to ne mogu sa sigurnošću da tvrdim pa Vas molim da mi pomognete.

Unaprijed hvala!

Dr. Darko Richter

Bez pregleda se ne može ništa konkretno zaključiti. Indirektno, ako hidrokortizon ne pomaže,neće biti da se radi o alergiji. Obratite se pedijatru ili dermatologu kada se osip ponovno pojavi.