Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

alergija?

nina

Poštovani!

Svojoj 9,5 mjesečnoj kćerki sam neki dan prvi puta dala ČOKOLEŠNIK i navečer sam po trbuhu, prsima i malo po leđima primjetila sitne crvene prištiće (nigdje drugo).

Izgleda da ne svrbe ili bilo šta slično, ona se uopće ne buni!
Sada, par dana poslije, još su vidljivi, ali slabije i kao da su suhi.

Da li to može biti neka vrsta alergije ( lješnjak)? Trebam li otići pedijatru ili jednostavno do daljnjega izbjegavati samo tu hranu, ili možda i neku drugu?

Ona je još uvijek na prsima (3 podoja) i ostalo je čvrsta hrana( voće, povrće, meso,žitarice). Do sada nisam primjetila bilo kakvu reakciju na druge vrste hrane.

Hvala na odgovoru!

Dr. Darko Richter

Ne bih rekao da se radi o alergijskoj reakciji. Možete joj dati da proba istu hranu pa pratite reakciju.