Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Alergija kod bebe

upit1234

Postovani,
Na bebi od 5,5mj se pojavila alergija u vidu zara od koprive, po licu i rukama.
Najprije smo sumnjali na alergiju na hranu, ali javlja se u nejasnim periodima. Do sada dijete samo dojilo na zahtjev.
Uveli smo nemlijecnu ishranu tri dana tikvice, nakon toga 4. Dan ujutro prije hranjenja se pojavio osip na bradi, trajao 15 minuta i povukao se.
Taj 4. Dan uvedem tikvicu i batat, te sutra dan, znaci 5. Dan ujutro dijete jako izasuto po licu i rukama, nekih pola sata i sve se povuklo.. taj dan nismo nista davali od hrane osim dojenja, i opet se pojavilo po licu.
6. Dan ponovno probamo tikvicu i batat, osip je ponovno tu, sad i po nogama, ponovno se povuce odmah.
Izbacimo tikvicu, osipa opet bude svaki dan, ali manje, no jucer se opet pojavilo dosta po licu..
Davala sam joj jos jabuku i mrkvicu..
Da li je moguce da je na sve alergicna ili da nije do hrane? Sto da radim?
Pregled kod pedijatra nam je tek 31.5, pa se bojim da nesto ne zeznem.
Hvala vam na pomoci. lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno će trebati napraviti alergološko testiranje, dokumentirajte promjene koje zapazite (uslikajte ih).