Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

aloa vera

TINA

Postovani,
imam bebu od 2 mjeseca i dojim je pa me zanima da li mogu piti aloa vera gel(posto sam alergicna). Da li je to stetno za bebu
puno hvala

Dr. Darko Richter

Čuo sam da se s aloa vera liječe sve moguće bolesti. Ne znam koju vi to imate, pa da biste je baš trebali piti, ali znam sto-posto da aloa vera nigdje nije registrirani lijek za alergije. Sve što pojedete, popijete i udahnete može prijeći u dojku i mlijeko. Ako si hoćete komplicirati život, popijte što god želite, no za to vama i vašem dojenčetu nijedan liječnik ne može jamčiti sigurnost.

tina

Postovani doktore
evo samo da se zahvalim na savijetu posto sam na internetu pronasla da alou veru ne smiju piti trudnice i doilje jer ima nekakva toksicna svojstva
hvala