Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Anemija

Vesna

Imam kćerku staru 3 mjeseca. Isključivo ju dojim. Prije tjedan dana vadila je krv. Pedijatrica kaže da ima blagu anemiju i dala joj je željezo u kapima. Dva puta po 5 kapi na dan.
Da li to željezo može i štetno djelovati na tako malu bebu ?

Dr. Darko Richter

Ne, ukoliko se uzima u odgovarajućoj dozi i onoliko vremena koliko treba da se anemija ispravi, a zalihe željeza popune.