Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Anemija beba

Nektar

Pozdrav,

Radila sam KKS 10-mjesecnom sinu. Na svoj zahtjev, jer ovdje u Njemackoj to ne rade ukoliko ne primjete simptome i sl. Od majki u Hrvatskoj sam cula cesto da djeca imaju anemiju, pa sam htjela provjeriti. Sin je dojen na zahtjev (razmak 4-5 sati bar) i ima tri cvrsta obroka uz jos poneku vocku i sl. Nekad jede vise, nekad manje. Zadnji mjesec smo u Hrvatskoj pa je jeo slabije dok se adaptirao. Krv je vadjena iz prsta, rezultati su bili za 5 min.

WBC 6.2, RBC 4.26, Hgb 100 g/L, Hct 0.315, MCB 73.9, MCH 23.5, MCHC 317, Plt 313, Lym 4.4, Mxd 0.4, Neut 1.4.

Da li ukljuciti terapiju i cime, izvrsiti daljnu obradu ili se fokusirati na ishranu. Sa 6 mj je imao Hgb 106, tad je pedijatar rekao da je uredu to za bebe jer su skloniji manjem i kako rastu da se to samo regulise.

Kod naseg pedijatra mozemo tek za 10 dana pa ne znam sta da uradim u medjuvremenu.

Lp,

Nera

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Doljnja granica hemoglobina u ovoj dobi je 110 g/L, potrebna je terapija željezom.