Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Antipiretici u obliku bombona/za zvakanje

ReginaPhalange

Poštovani,
imam sina s poteskocama u razvoju i svaka povisena temperatura dodatno je otezana zbog cinjenice da ne zeli piti sirupe niti tablete, a najcesce jedva progutani sadrzaj i povrati.
Vidim da postoje Nurofen junior kapsule za zvakanje, a s obzirom da je u pitanju ibuprofen zanima me postoji li jos neki oblik paracetamola osim sirupa, tableta ili cepica.
U vezi cepica isto imam nedoumice jer ih ponekad u potpunosti izbaci van, a ako je u pitanju crijevna viroza odmah nakon primjene dobije proljev.
Ima 7 godina i 25kg.
Takoder, ako imate bilo kakve druge preporuke kako sto lakse koristiti antipiretike kod djece kod kojih je jak nagon na povracanje i odbijaju sirupe i tablete, bila bih vrlo zahvalna da ih podijelite (npr., smije li se sirup pomijesati sa sokom, smije li se tableta smrviti u jogurt i sl.).
Unaprijed zahvaljujem,

Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pokušajte s Efferalgan šumećim tabletama - otopite u vodi ili soku. Inače se sirupi ili razmrvljene tablete mogu davati u soku ili hrani. Ibuprofen postoji i u obliku praha koji se otapa u vodi samo treba pozorno odrediditi dozažu obzirom na tjelesnu masu djeteta.

ReginaPhalange

Poštovani,

Zahvaljujem na odgovoru!
Puno znači informacija o Efferalgan šumećim tabletama ali i to da antipiretike mogu miješati s čajevima ili sokovima.
Ubuduće ćemo pokušati ove kombinacije da smanjimo stres i sačuvamo živce.
Za sad vježbamo i s Pez bombonima, da ih proguta uz vodu bez žvakanja, do punoljetnosti će valjda naučiti!

Hvala Vam,

Lp