Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete hvata zrak

wandast

Poštovani,

Curica, 11 godina, često hvata zrak, žali se da treba duboko udahnut da bi mogla disati. To se dešava navečer, kada se umiri. Kada zaspe, spava bez problema, ujednačeno i normalno diše. Pred jutro je probudi začepljen nos, stavi kapi za nos i nastavi spavati bez problema.
Inače zadnjih 1,5 godinu ima začepljen nos, osim ljeti kada se svakodnevno kupa u moru. Bez temperature i bez sline u nosu. Ne kašlje.

Molim savjetujte me kome da se javimo i koje pretrage napraviti.
Puno hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Opisane smetnje su uzrokovane osjećajem nedostatka zraka uslijed otežanog disanja na nos. Ispirajte nos 2,3% otopinom morske vode, navečer možete nakon toga staviti u nosnice Nisita mast, podignite uzgavlje i osigurajte da u sobi bude prohladno. Pokušajte smanjiti osjećaj zabrinutosti koji može dodatno pogoršati smetnje. Ako hrče noću ili je bilo upala uha javite se specijalisti ORL.