Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

autizam

sara

Poštovani,
možete li mi reći koji su osnovni znaci autizma i da li se mogu prepoznati kod beba od godinu dana?
Zahvaljujem

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovana gospođo, autizam u širokom smislu može se opisati i kao percepcija onoga što se osjeća na tijelu. To je inače normalna faza razvoja odnosa djeteta prema okolini u novorođenačkoj i ranoj dojenačkoj dobi. Postupnim dozrijevanjem osjetnih organa dojenče sve bolje razumije okolni svijet. Stoga, problem je kompliciran i teško je na njega odgovoriti. Svakako bih Vam preporučila posjet pedijatrijskom neurologu koji će Vam nakon pregleda djeteta i/ili nekih izvršenih pretraga dati traženi odgovor. (Pregled možete obaviti u Klinici za pedijatriju, u Zagrebu, na Rebru; 01 23 88 888). Srdačan pozdrav.