Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Autizam?

Ljubeella

Dobar dan beba 16mjeseci govorila je povremeno mama,tata,kuko,nana,da odjednom ništa vec duže vrijeme to je trece djete i nismo culi da guguce osim toga ima problema s stolicom/zatvor,kod hranjenja cesto joj se želudac digne zna i povratiti a od 2 mjeseca života borimo se s katarom i zacepljenim nosicem s puno ispiranja fiziološke i u unedogled ide na inhaliranja sultanol,efedrin,melart,fenistil kapi,biselvon,maxitrol,razni sirupi deksametazon inekcije medrol.... i sada je krenuo veliki na tocke osip crveni gdje je pokusano s bepanderm medutim otvorile su se rane oko zglobova tu je dobila kremu diprogenta...molim vas za svjet u vezi svega od kuda krenuti za daljnje pretrage?
Unaprijed zahvaljujem.
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prvo se obratite primarnom pedijatru kod kojeg vodite dijete za sistematske preglede ili kada je bolesno. Ako su kožne promjene jako izražene bilo bi dobro konzultirati dermatologa i ev. napraviti alergološko testiranje. Što se tiče nazadovanja u razvoju govora pedijatar će odlučiti da li je vrijeme za daljnju obradu (logoped, psiholog, neurolog, ispitivanje sluha).