Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kolesterol kod dječaka 6 god

Mi@

Poštovani,

Lijepo Vas molim da li je niži nalaz dobar ili smatrate da treba obaviti eventualno dodatne pretrage? Dječak je mrsavije građe.

(S) Kolesterol 5.1 H mmol/L
(S) HDL-kolesterol 1.8 mmol/L
(S) LDL-kolesterol 3.1 H mmol/L
(S) Trigliceridi 0.5 mmol/L

Unaprijed hvala.
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporučam ponoviti pretragu, treba biti strogo na tašte te 2 dana prije uzimanja krvi ne bi trebao jesti namirnice s puno masnoće. Ukoliko nalaz ne bude uredan a naročito ako u obitelji imate članova s visokim masnoćama ili članova koji su mladi dobili srčani ili moždani infarkt trebat će dodatna obrada pedijatra koji se bavi metaboličkim bolestima.