Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

baby propolis

sanela

stovani,
molim vas da mi kazete kada mogu uvesti med u prehranu djeteta. narocito me zanima da li 6 mjesecnom djetetu radi pojacanja imuniteta mogu davati baby propolis???

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Draga gospođo Sanela, med se može početi davati u ranoj dojenačkoj dobi u umjerenoj količini i koncentraciji. No, upravo zbog jake koncentracije šećera ne preporuča se (svojedobno je povučen iz upotrebe i industrijski preparat Nektarmil, koji je sadržavao med, dijelom i zbog tog razloga).
Ne poznajem i nemam iskustva s baby-propolisom, pa Vam na to pitanje ne mogu odgovoriti. Srdačan pozdrav.