Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

rastava i djeca

ela

Ne znam da li moje pitanje spada ovdje, ali vas molim barem da me uputite.
Muž me napustio i ostala sam sama sa dvoje djece (jedno dijete ima 2 godine, drugo niti 6 mjeseci). Starije dijete (djevojčica) je jako vezana za tatu. Sada samo govori da je 'tata pa-pa' ili da radi. On dolazi povremeno.
Koje posljedice mogu očekivati za svoju djecu? Kako da se ja postavim u ovoj situaciji?

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo Ela, doista se radi o problemu koji može imati trenutne, ali i dalekosežne posljedice za djecu, bilo da su izravne ili neizravne. Kažu oni koji se s tim bave da nema bezbolne rastave. Međutim, daljnji tok nije moguće predvidjeti; nerijetko se iznenadimo bilo ugodno, ili češće - neugodno. Mnogo toga ovisit će i o Vama i Vašim stavovima. Međutim, mislim da bi bilo uputno da se obratite psihologu (npr. u Zagrebu, na Rebru; 01 23 88 888). Mnogo sreće.