Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba - 4mj - povremeno energično odbija AD hranu

hrvoje89ri

Postovanje,

Beba ima 4mj i 10 dana. Rođena s 3550, 52cm.. sve uredno prošlo. Sada ima 5850, 63cm.

Imali smo problema s Novalac AD formulom u prvih mj dana, beba je imala strašne grčeve.. prešli smo na Hipp Combiotik Pre i sve je dobro funkcioniralo do nedavno.

Zadnjih 20ak dana imamo problema s hranjenje.

Beba dnevno pojede u prosjeku 600-800ml,ali ima dana kada odbija i ne želi jesti po 8-10 sati..ali se ne žali, igra se, vesela, nije slaba...ne gubi na težini.
Mokrenje i stolica uredni.

U tih 8-10 sati kada i pokušamo dat jest beba radi otpor te počinje jak,enegričan plač... PONEKAD ju uspijemo nahraniti dok spava, jako rijetko jede budna i svjesna situacije.

Bili smo radili pretrage za urino infekt, nalaz je došao čist i uredan (krv, urin) bez znakova ikakvih upala u krvi.

Ima dana kada beba bez problema jede svaka 3-4 sata po 170ml.. ima dana kada jedva jede svakih 7-8 sati istu količinu.

Da li je to u redu? Od kada jako slini (pretpostavljamo zubi) radi i probleme s hranom.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvažnije je da su nalazi uredni i da napreduje na težini. Ukupna količina mlijeka bi trebala biti oko 750 ml u danu. Nemojte vršiti prisilu na jedenje, pustite je da postupno razvije samostalno iskazivanje gladi. Kontrola vage svaki 3. dan. Ako ste jako ustrašeni i dijete osjeti vašu napetost prigodom hranjenja počet će je odbijati iz emocionalnih razloga.