Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba 6 mjeseci hropče dok jede

Booboo_87

Poštovani,
Beba stara 6 mjeseci. Počeli smo sa dohranom, prve namirnice batat i tikvice. Uvodimo svaka 3 dana novu. Prilikom hranjenja beba nakon nekoliko žličica počne hroptati, pa se iskašlje par minuta kasnije. Nudim češće vodu tijekom hranjenja, ali i dalje taj hroptavi zvuk dolazi po onom što sam ja uspijela primjetiti iz pluća. To se događa isključivo prilikom hranjenja.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba pokušati s hranjenjem kada dijete nije jako gladno kako ne bi halapljivo jelo. Usporite ritam davanja hrane - radite pauzu između svake žličice i pričekajte da proguta zalogaj. Ako se smetnje nastave javite se pedijatru.