Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

beba i TV

Lana

Imam bebu od 2 mjeseca koja lijepo napreduje. Ponekad kad TV radi, ona se zainteresirano zagleda u njega. Znam da je privlaci promjena boja i svjetla. No, da li je za nju stetno ako ponekad gleda u TV?
Puno hvala!

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, nisu mi poznata ispitivanja koja govore o TV i dojenčetu od dva mjeseca. No, po svoj prilici igra boja i brze vizualne promjene mogu biti zanimljive, iako je upitno do koje mjere u djeteta od dva mjeseca !? S druge strane, ne znam zašto bi bilo nužno dojenče te dobi izlagati bilo čemu što nije posebno korisno, ali je potencijalno štetno, osim ako za to postoji objektivni razlog kao npr. skučeni prostor.
O svemu morate razmisliti sami. Srdačno Vas pozdravljam.