Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba na moru

Maja

Lijep pozdrav želim!
Imam bebu od 4 mjeseca. Za mjesec dana bi htjeli ići s njom na more. Bebica bi se kupala u bazenu s morskom vodom. Zanima me možemo li se s njom kupati i na što posebno obratiti pažnju? I da li postoje posebne pelene u kojima bi se ona mogla kupati da ne bi uprljala vodu u bazenu?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dr.Darko Richter

Sigurno ste već bili na moru, kao i vaše dijete. Moja su sva (dobi od 5 mj. do 6 g.) uživala u moru, temperatura je bila oko 26°C. Pristojno je, radi drugih na plaži ili u bazenu, da dojenče ima neke gaćice (ima ih za kupiti) kako bi se ipak zadržala stolica, ako dođe do defekacije dok se kupa. S dojenčetom nemojte naglo, ono u principu voli vodu, ali ne i šokove.